پرسشنامه چند محوری بالینی میلون ۳

 

پرسشنامه چند محوری بالینی میلون ۳
Millon Clinical Multiaxial Inventory (MCMI-III)
دفترچه ای که در اختیار شما قرار گرفته است دارای جمله هایی است که مردم برای توصیف خودشان به کار می برند. این جمله ها برای کمک به توصیف احساس، رفتار و طرز فکر شما در نظر گرفته شده است. صداقت و جدیت شما در علامت گذاری جمله ها به شناخت شما کمک می کند. چنانچه تعدادی از سوال ها غیر واقعی به نظر می آیند یا با شرائط شما منطقی نیستند، نگران نباشید زیرا آن ها برای توصیف افرادی با مشکلات مختلف تهیه شده اند.

میلون یک مقیاس خودسنجی است و برای تصمیم گیری بالینی است. این آزمون دارای ۱۷۵ گویه بلی/ خیر است. ۱۱ الگوی بالینی شخصیت و نشانگان بالینی را می سنجد و برای بزرگسالان ۱۸ سال به بالا استفاده می شود. الگوهای بالینی شخصیت در آزمون بالینی چند محوری میلون ۳، شامل ۱۱ زیر مقیاس به شرح زیر است:

شخصیت اسکیزوئید، دوری گزین، افسرده، وابسته، نمایشی، خودشیفته، ضد اجتماعی، آزارگر- دیگر آزار، منفی گرا و شخصیت آزارگر- خود آزارگر.

این آزمون در ایران ۲ بار هنجار یابی شده است. نسخه د.م این آزمون یک بار در شهر تهران به وسیاه خواجه موگهی ترجمه و در سال ۱۳۷۲ هنجاریابی شده است و نسخه سوم آن در شهر اصفهان به وسیله شریفی در سال ۱۳۸۱ هنجاریابی شده است.

  • روایی و پایایی پرسشنامه

قابلیت اعتماد یا پایایی یک ابزار عبارت است از درجه ثبات آن در اندازه گیری هر آنچه اندازه می­گیرد یعنی اینکه ابزار اندازه­ گیری در شرایط یکسان تا چه اندازه نتایج یکسانی به دست می­دهد.

روایی و پایایی این پرسشنامه در پژوهش شریفی و همکاران ذکر شده است.

(توضیحات کامل در داخل فایل)

پایایی پایایی و روایی: دارد (فارسی)

پایاییمقاله بیس: دارد (یک مقاله فارسی)

نوع فایل نوع فایل: زیپ (word)

پایاییمولفه : دارد (سوالات مربوط به هر مولفه مشخص است)

پایایی تعداد صفحات:۱۷

منبع منبع: دارد

تفسیر و توضیحات تفسیر و نمره گذاری: دارد

قیمت قیمت: رایگان

برای دانلود کلیک کنید.

همچنین برای دانلود راحت تر این پرسشنامه میتوانید در کانال تلگرامی ما عضو شده و پیام بدهید تا رایگان برایتان بفرستیم.

کانال تلگرامی گروه نسیم فردا راه اندازی شده و روزانه ازمون های روانشناسی و مقاله و مطالب روانشناسی پژوهشی و پایان نامه به صورت رایگان به مدت محدود در این کانال قرار خواهد گرفت.
ادرس کانال:
 www.t.me/ravansanjyar

ارتباط با مدیریت:

https://t.me/sahandasadi

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *